Vreau o masina chic

Acasă Forumuri Consiliere cumparare Peugeot Vreau o masina chic

• Acest subiect este gol.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    Angel
    Vizitator

Ok…primul lucru…DON’T KILL ME!  😳

Stiu ca asta e un thread pentru Consiliere cumparare Peugeot, dar sper ca veti gasi in inimile voastre suficienta marinimie (si simpatie pentru subsemnata :blush:) cat sa imi acordati putintel ajutor in legatura cu intentia exprimata in titlul acestui topic.

M-am gandit mult! Foarte mult! De fapt, in ultima vreme am inceput sa manifest un interes extrem de straniu(pt.mine) pentru masini. Nu intorc capul dupa tipi draguti in trafic (ok, ok…mai intorc din cand in cand… :blushing:), in schimb intorc capul f.f.f. des dupa masini aratoase 8). Pana acum imi doream f.mult un Peugeot 207 cc…iar pasiunea nu s-a stins, ba dimpotriva, insa nu imi iese totusi din minte o alta masinuta care imi place ffff mult – MINI COOPER.

Stiuu…mi s-a zis ca e destul de rigida, K-man a fost primul care mi-a criticat-o vehement cand i-am spus despre planul meu, insa n-am ce face…I like the lil’ thing. E cute, e dulcica, e o masina care-mi place mult de tot. Mai ales in varianta rosie, mi se pare super-super-draguta.

Avand in vedere ca am condus si Peugot 307 dar si SUV, am ajuns totusi la concluzia ca in viitor (nu f.indepartat) voi avea nevoie de o masina cu care sa pot sa ma strecor f.bine, sa nu ma invart o juma de ora dupa un loc de parcare(cum se intampla acum, cand privesc cu jind la locuri in care masinuta mea nu incape decat pe sfert), dar sa fie si sigura si mai ales SA-MI PLACA. Trebuie sa-mi placa, altfel poate sa fie cea mai performanta masina din lume, nu o sa ma simt bine in ea…  Si Peugeotul imi place, dar mama mea vrea sa-si ia carnetul de soferita si nu concepe sa isi ia o alta masina decat Peugeot (she’s the biggest fan), asa ca m-am gandit ca oricum o sa existe un Peugeotzel in familie… :001_tongue:

Asadar, m-am gandit si am ajuns la concluzia ca un MINI COOPER(rosu) mi-ar satisface f.bine cerintele sus-exprimate. NU VREAU Mini Cooper decapotabil (suna f.bine ideea de cabrio si probabil la un moment dat in viata mi-o voi satisface, dar nu cred ca pt Bucuresti e totusi o alegere buna…Nu acum, cel putin), ci modelele normale, ONE sau COOPER S.

Intrebarea mea catre voi este…pe care dintre cele doua mi-ati recomanda-o? Vreau sa cumpar masina in 2008, in toamna…pana atunci nu cred ca vor aparea modele noi fiindca, din cate am citit, s-a lansat o noua generatie chiar in primavara asta. Evident, pana la anul mai e destul, dar cum sunt o fire prevazatoare (si imi place sa fac si putin ,,daydreaming” din cand in cand), as vrea sa ma gandesc, macar orientativ, la ce variante as avea in privinta asta. Imi place si aerul f.,,British” al masinutei, mi se pare ca se potriveste si personalitatii mele…ce sa mai, imi place!

Va multumesc anticipat pt orice sfat/ajutor/idee si…cum am spus si la inceput…nu tradez marca!  :biggrin: Macar un membru al familiei mele tot ramane fidel :d

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.