Vand Peugeot 106, benzina 1.100cc din 2002, 85.500 km

Acasă Forumuri Vanzari/cumparari auto/moto Vand Peugeot 106, benzina 1.100cc din 2002, 85.500 km

• Acest subiect este gol.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    H2H
    Vizitator

Se vinde Peugeot 106, 3 usi (2 + hayon), benzina 1.100cc din 2002, 85.500 km cumparata in august 2009, stare perfecta de functionare, absolut tot ce este pe ea functioneaza ok. Se accepta verificare la orice service doriti.

Actele sunt in regula, ITP valabil 2011, carte RAR…se poate vinde chiar si maine. De cand am cumparat-o acum 5 luni (84.200 km) am facut cu ea un doar un drum de vreo 600 km afara din Bucuresti si restul in oras, merge foarte frumos. Are nerv, usor de condus, merge fara repros. Nu troncane, nu boncane, nu sunt probleme in directie sau de alta natura tehnica. In interior arata bine, nu sunt arse/rupte tapiseriile/mocheta etc.

Ce are masinuta pe ea:
    – 4 airbaguri
    – 5 cauciucuri noi
    – Alarma
    – Inchidere centralizata
    – MP3/CD Player Pioneer
    – ITP pana in 2011
    – Placute de frana noi ca rezerva, cele existente au fost verificate si inca nu e cazul sa fie schimbate.

Ce s-a reparat/schimbat/completat de cand am luat-o acum ~ 800 km/cateva luni (majoritatea cu chitante/facturi):
    – Bujiile, filtrul de aer, uleiul motor + filtrul, cureaua de distributie, toate noi ~ 400 RON
    – Cauciuc rezerva nou (era varza cel vechi) ~ 100 RON
    – Joja ulei noua (cea veche era rupta chiar peste semnul de nivel cand am luat-o) ~ 50 RON
    – Tobe noi (erau cam ruginite/impuscate si le-am schimbat) ~ 450 RON
    – Montat alarma + inchidere centralizata (nu avea) ~ 400 RON
    – Stergator luneta nou (era varza cel vechi) ~ 20 RON

Pe scurt masinuta este foarte ok si m-a costat cu tot cu piese + manopera + acte un piculet peste 2.600 EUR. Se vinde pentru ca acum o luna am mai cumparat o masina pe care o doream mai mult timp, iar cu doua n-am ce face, mai ales ca sunt mai mult plecat din tara.

Ce ar mai fi de facut la ea:
    – A fost lovita usor in dreapta spate acum ceva timp (asa am cumparat-o), reparata la vremea respectiva dar se vede ca bara spate este fisurata si intarita artizanal. Nu vibreaza, nu joaca, e prinsa solid. Pe cine deranjeaza vizual exista bara pe la dezmembrari, se da o vopsea si gata.
    – Este atinsa superficial in usa stanga, un destept a ciocanit-o in parcare. Nici macar nu-i sarita vopseaua, se remediaza fara probleme la orice tinichigerie cu ~ 200 RON, intentionam ca la primavara s-o fac.

Pret vanzare = 2.400 EUR

Mod edit: Mai usor cu pozele, nu suntem site de hosting foto. Mai multe poze se pot trimite celor direct interesati pe mail.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.