Probleme Peugeot 405

Acasă Forumuri Probleme, solutii si date tehnice Probleme Peugeot 405

• Acest subiect este gol.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    405 gld
    Vizitator

AJUTOR! Am un peugeot 405 gld din 1988, diesel, fara abs, tractiune fata. Problema mea este urmatoarea: conductele de frana (ma refer la traseele de otel) au ruginit pe spate, insa nu cele scurte ci cele care vin din fata. Ele se imbina undeva sub masina, la parasirea habitaclului motorului si de acolo merg pana in spate, unde trevarseaza bara de torsiune prin cele 2 furtunase. Eu de aceste 2 trasee am nevoie. Am incercat la un magazin de piese auto si nu se potriveste decat una din ce mi-au adus baieti de acolo pe comanda, respectiv conducta ce deserveste frana pe dreapta cat si cea de pe stanga trebuie sa fie conducte cu ambele capete convexe si cu filet exterior. Comanda a fost facuta pe catalog pe seria de sasiu si conducta de pe stanga nu se potrivea cu ce am eu nevoie pe masina. Asadar, stie cumva, cineva ce pot sa pun pe masina? Eu am nevoie de o conducta de aprox. 3 metri jumatate cu ambele capete convexe si cu filet exterior. Sper sa fie cineva aici care stie bine toate capriciile acestui model. Precizez ca masina nu are repartitor de greutate pe spate din constructie! Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare orice parere!

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.