probleme cu cheia de contact la 308

Acasă Forumuri Probleme, solutii si date tehnice probleme cu cheia de contact la 308

• Acest subiect este gol.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    Anonim
    Vizitator

va rog sa ma ajutati cu un sfat daca puteti

am urmatoarea problema:
    cheia tip briceag a peugeotului 308 pe care il am a inceput de circa o saptamana sa mearga din ce ce in ce mai greu (comenzile de inchidere-deschidere care actioneaza si alarma auto) culminand acum doua zile cu lipsa totala de reactie la apsarea acestora. in aceasta situatie avnd experienta unor alte masini gen VW am crezut ca s-a terminat bateria sens in care am cumparat una noua ( varta ) si am procedat la schimbarea ei insa nici dupa ce am schimbat-o comenzile telecomenzii nu au mai mers
    precizez ca am cumparat masina de noua in 2008 si de atunci nu am schimbat bateria
    de asemenea am observat ca atunci cand introduc cheia in contact comenzile de inchidere deschidere functioneaza
    masina functioneaza fara probleme cu aceasta cheie insa trebuie deschisa si inchisa manual cu cheia
    cei de la Eurial Pantelimon la care am fost pentru a le expune problema mi-au spus ca este o problema cu cheia, ca aceasta nu mai emite si ca trebuie sa comand alta ( 430 RON ) – cam grabiti daca stau sa ma gandesc bine

in evetualitatea in care v-ati confruntat cu probleme asemanatoare va rog un sfat 
    multumesc anticipat

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.