Peugeot 605 sv 24 3.0 model 1998 ultimele editii fabricate

Acasă Forumuri Jurnal de bord Peugeot 605 sv 24 3.0 model 1998 ultimele editii fabricate

• Acest subiect este gol.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    b 21 syz
    Vizitator

Salutare la totii pasionati de modelele peugeot, am devenit de curand, adica de un an de zile posesorul unui minunat 605 sv 24 3.0 de 240 cp, modelul este fabricat in 1998 decembrie a fost printre ultimele editii de 605 fabricate pana sa iasa din productie si sa apara 607 [care de altfel o consider o masina minunata], am condus prima data acest model de peugeot acum 10 ani si pot sa spun ca mi-a placut la nebunie, pe atunci nu mi-as fii inchipuit ca o sa ajung vreodata sa pot sa imi cumpar unu, deoarece pretul era destul de piperat. Dar uite ca am reusit. Dar hai sa va prezint masina. Am achizitionat-o la 100000 de km si acum are 130000 intrun an de zile.
    -modelul este dotat esp si asr[cam greu de crezut pentru anul 1998]
    -este full piele exceptand fetele la usi si bordul
    -este climatronic
    -are in dotare sisteme de ridicare si coborare a amortizoarelor in functie de viteza cu care rulezi si stilul[sportiv]
    -are sistem de blocare  a amortizoarelor manual sau automat daca treci de 180km/h si e pe modul sportiv
    -este versiunea de 605 care a fost dotat cu injectie multipunct[este o problema ca este cam insetata] 15litri/100 oras si 10/11 litri/100 in afara
    -ma mandresc cu linia de sunet clarion de 200w cu statie incorporata in casetofon[care este stoc]si de cele 21 de boxe ale ei care iti da senzatia de a fii la cinematograf.
    -are pilot automat care pot sa va spun ca te incanta cand faci vreo 800-1000km intro zii
    -sistem de alarma original peugeot cu autoblocare a discurilor printr-un simplu cod.
    In mare cam asta e, dar mai este de spus despre ea.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.