Martor Motor

• Acest subiect este gol.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    raluci
    Vizitator

Salut! Acum vreo luna am constatat ca din senin nu-mi mai trage masina (parca apas frana) si se aprinde martorul motor. Cum trec intr-o viteza inferioara pleaca fara probleme mai departe si se stinge martorul. Mi se intampla lucrul asta uneori si numai cand e foarte cald afara. Ieri am constatat ca am ramas fara claxon. S-a uitat azi un prieten la ea, i-a scos borna bateriei ca sa scoata capacul volanului, a verificat daca nu cumva mi s-a ars claxonul si surpriza,se pare ca s-a „stricat” panglica din volan (pe care am schimbat-o anul trecut din acelasi motiv). A pus borna la loc si a ramas sa-mi schimb saptamana asta panglica aceea din nou. Am plecat cu masina si am constatat ca martorul motor sta tot timpul aprins. A mai trecut cineva de aici prin asta? Poate sa-mi dea cineva o solutie? Mi-e teama sa nu ma avertizeze martorul ala de vreo defectiune pe la motor. Se leaga faptul ca sta martorul aprins de panglica aia sau e vorba de faptul ca din cand in cand pentru cateva secunde nu mai trage? 

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.