Cum alegem istet un 407 SH din Germania ?

Acasă Forumuri Consiliere cumparare Peugeot Cum alegem istet un 407 SH din Germania ?

• Acest subiect este gol.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    Cloud no.75
    Vizitator

Am deschis acest topic, caci am nevoie de sfaturile voastre.

Pe scurt, se pare ca ale vietii carari ma vor purta in punctul in care pana cel tarziu in Noiembrie va trebui sa-mi procur o masina PERSONALA  :001_tt1:. Buget: pana in 20K Euro.

Alegerea e simpla  :001_tt2:
    Un minunat 407 pe care sa-l aduc din Germania
    Caroserie: surprinzator, dar incepe sa ma atraga din ce in ce mai mult SW. Pentru distinctie, pentru eleganta si pentru pavilionul transparent…Macar in pragul a 30 de ani, sa ma bucur de „anumite binefaceri”  :001_tt2:
    Motorizare: 90% sunt hotarat pe 2.0hdi 136 cai, BVA6. 3.0 benzina imi sare din buget, iar benzine mici fara turbo in nici un caz
    Dotari: obligatoriu Xenon, ceasuri pe alb si jante pe 17  :clap: .Tapiterie macar partial piele. Totusi, 95% din 407 sw cu BVA si Xenon au pe ele piele, navi si ca tot ce se poate pune.
    Vechime: ma gandesc la un 2006-2007, dar trebuie sa verific de cand s-a introdus BVA6, eu stiu ca din vara 2006
    Rulaj: sper sa fie ceva intre 30k si 50k km.

Ce parere aveti ?

Ma gandesc ca ideal ar fi sa fie cat ai aproape de 30k ca sa aibe si a 2-a revizie facuta.

Aveti idee cam de la cati km vor trebui bagati bani ? Ma gandesc la suspensie, articulatii – desi venind din De eu sper ca pana la 70k km sa nu fie cazul.

Distributia stie cineva la cati km se face ?

Alte sfaturi ?

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.