Competenta sau incompetenta agentilor de vanzari

Acasă Forumuri Consiliere cumparare Peugeot Competenta sau incompetenta agentilor de vanzari

• Acest subiect este gol.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    Cloud no.75
    Vizitator

@K-man: masina cu optiunile mele pe a costat ~ 17,250E CIP sau ~20,500E cu TVA
    In banii astia ai:
    1.6 hdi cu bva (bvmp 6 trepte)
    ESP
    6 Airbag
    jante 16
    clima bizona
    scaune fata incalzite
    geamuri fata spate – electrice + rabatare electrica oglinzi retrovizoare
    senzori lumina-ploaie + oglinda interioara heliomata
    pachet lumini ambientale
    pachet depozitare (sertarase scaune fata, cotiera spate, trapa schiuri)
    scaune cu reglaj lombar

Cam asta e masina.

As mai fi adaugat doar atat:
    senzori parcare spate: 143E

In rest, ce sa zic? Singura varianta de comparat este Golful 1.9TDI DSG: cu dotari identice si volan in piele inclus pretul iese 18,000E cip sau 21,400E cu TVA

http://cc.porscheinformatik.at/nwapp/nws_ro;jsessionid=317031498835680F69A8C392BA143FAB?SVC=CC&ENV=VWNEU!ro!!10101!V!!!&cc.MID=1220196325340&LE=POLSTER

Deci…iese tanda pe manda treaba inclusiv la pret (trecem cu vederea ca ofera volanul in piele), calitate, dotari, finitii si materiale.

Alegerea e o chestiune de gust pana la urma.

Cat despre drive-test…lucrurile stau cam asa:
    A mea a fost a 11-a masina din asta din tara, o Rara-Avis, dintr-un simplu motiv: romanul se pricepe la toate, in special la fotbal, femei si mai ales masini.
    Astfel, doar ideea de a conduce o cutie automata te transforma in ziua de azi intr-un fraier: „Ce bah frate, n-ai un picior, esti olog? „, sau „Ce barbat esti tu mah, de conduci automate? ” Frate, eu sunt mult prea meserias ca sa conduc o automata, caci nu ma lasa sa conduc sport”…  😳 :ban: :censored: :death: :police: In general toate replicile contin garantat cuvinte ca „frate” si multe alte referiri falice  :001_tt2: Intelegeti voi ideea.
    Si multe altele. In general romanii, sunt un popor de Clarkson-i mioritici care nu-si pot manifesta veleitatile de mari piloti cu o cutie automata, iar atitudinea lor de clienti se reflecta in cifrele de vanzari. In conditiile in care vinzi 15-20 de masini dintr-un model, tu ca importator ai tine o masina de genul asta de drive-test ? Hai sa fim seriosi. Sa zicem saru’mana ca o putem comanda  :cursing:

Nu ati vazut atitudinea unor membrii – nu putini – chiar de pe acest forum care infiereaza automatele pentru ca nu pot conduce sport ? Daca noi, cei de pe forumuri, noi care suntem public specializat si avizat avem atitudinea asta, ce pretentii putem avea de la publicul larg pentru care singura educatie o reprezinta urmatoarele cuvinte: Passat, Audi, BMW, Mercedes mai ales TDI ?

Niciogrija, am vorbit cu prieteni de la VW si Skoda. Vanzarea unui DSG e prilej de sarbatoare si la ei. Tot pe motiv de educatie si „sportivitate”  :censored:

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.