307 HDi – zgomot suspect in compartiment motor

Acasă Forumuri Probleme, solutii si date tehnice 307 HDi – zgomot suspect in compartiment motor

• Acest subiect este gol.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    Radon
    Vizitator

Cu surprindere si ingrijorare am depistat in seara asta un zgomot suspect in compartimentul motor. Baiatul meu mi-a atras atentia mai de mult ca parca se aude ceva, insa nu am dat mare importanta, eu nu auzeam si am zis ca i se pare. Se pare insa ca problema se agraveaza, in seara asta am auzit si eu.
    Se aude ca un vajait care creste in ture o data cu cresterea turatiei motorului. Nu stiu cu ce sa aseman acest zgomot, suna in genul motorului de aspirator. E mai mult o vajaiala decat un huruit. Mi-e greu sa il descriu.
    Am oprit si climatizarea si tot ce s-ar mai fi putut invarti pe acolo si putea fi oprit. Se aude si asa.
    Din pacate era tarziu si intuneric si nu am mai apucat sa dau un ochi sa vad cam de unde se aude.
    Poate are cineva idee cam ce ar putea fi, stiu ca sunt multe, dar poate cineva s-a mai confruntat cu un astfel de zgomot, as vrea sa ma duc la service cu ceva „in geanta”.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.